02. Bestyrelsen

24. juni 2021

Lemvigegnens Venstre er Vælger- og Kommuneforening for hele Lemvig Kommune med 8 lokalområder.
Formand for bestyrelsen er Tage Rækby.
Alle bestyrelsesmedlemmer kan ses under
Læs Mere eller under pkt. 02. Bestyrelsen.




Læs mere:
Hvert af foreningens 8 lokalområder:
 Lemvig-Nørlem, Lemvig Øst, Ramme-Lomborg, Flynder, Møborg, Bøvling-Nees, Klinkby og Thyborøn-Harboøre,
har et medlem af foreningens bestyrelse.
Bestyrelsen omfatter desuden op til 5 medlemmer valgt uden tilknytning til et lokalområde.
Formand er Tage Rækby
Tlf. 2330-7542, Mailadr: tage.raekby@tdcadsl.dk

Øvrige bestyrelsesmedlemmer er:

Karl Anders Kvist
Næstformand
Tlf.: 4080-9967 
Mail: KaKvistmail.@gmail.com

Mikael Holbæk Bertelsen, Lemvig Øst
Mobiltlf. 5158-3951
Mail: nissum12@hotmail.com

Gunnar Lisby Kjær, Ramme-Lomborg
Tlf. 9788-9529, Mobiltlf. 4019-9529.
 Mail: glk@lisby-kjaer.dk

Mikkel Sjørup
Tlf. 2082-2513
Mail: miksj@jfmedier.dk

Asger Gyldenkærne, Bøvling-Nees T
lf. 9788-5650
Mail: asgergyldenkaerne@gmail.com

Laila Knudsen, Klinkby
Tlf. 4029-0102
Mail: lailaknudsen@hotmail.com

Chris Olesen, Thyborøn-Harboøre
Tlf. 2212-6530
Mail: Chris.Olesen@lemvig.dk

Ulla Raundahl
Lemvigegnens Venstre
Tlf. 4177-9151
Mail: Ulla.Raundahl@gmail.com

Troels Skovmose
Lemvigegnens Venstre
Tlf. 4292-1041

Mail: troels.skovmose@lemvig.dk

Bjarke Bitsch
Tlf. 6138-6556
Mail: bmbitsch@gmail.com


Tage Rækby, Næstformand i regionsbestyrelsen
Tlf. Mobiltlf. 2330-7542, Mail: tage.raekby@tdcadsl.dk


Henrik Damgren, Næstformand i kredsbestyrelsen
Tlf. 2046-5928
Mail: henrik.damgren@mail.dk


Orla Jensen, Kasserer i EU-udvalget for Vestjylland
Tlf. 6165-2088
Mail: orlajensen@mail.dk


Indberetning til Venstres Landsorganisation


Foreningsadministration:
Kasserer: Erik Vestergaard
Tlf.  Mobiltlf. 6128-8908.
Mailadr.: 
evestergaard@hotmail.com

Medlemsadministrator: Chris Olesen
Tlf. 2212-6530, mailadr.:Chris.Olesen@lemvig.dk


Sekretær: Holger Kusk Mikkelsen
Tlf. 9782-3884  Mailadr.: HKM@mail.tdcadsl.dk

Administrator af Facebook og hjemmeside
Mikkel Sjørup
Tlf. 2082-2513
Mailadr.: miksj@jfmedier.dk


Link til naboforeningers hjemmesider:
Struer: struer.venstre.dk
Holstebro: holstebro.venstre.dk
Ringkøbing-Skjern: rs.venstre.dk