02. Bestyrelsen

1. juni 2019

Lemvigegnens Venstre er Vælger- og Kommuneforening for hele Lemvig Kommune med 8 lokalområder.
Formand for bestyrelsen er Tage Rækby.
Alle bestyrelsesmedlemmer kan ses under
Læs Mere eller under pkt. 02. Bestyrelsen.




Læs mere:
Hvert af foreningens 8 lokalområder:
 Lemvig-Nørlem, Lemvig Øst, Ramme-Lomborg, Flynder, Møborg, Bøvling-Nees, Klinkby og Thyborøn-Harboøre,
har et medlem af foreningens bestyrelse.
Bestyrelsen omfatter desuden 2 medlemmer valgt uden tilknytning til et lokalområde.
Formand er Tage Rækby
Tlf. 9663-8000, Mobiltlf. 2330-7542, Mailadr: tage.raekby@tdcadsl.dk

Øvrige bestyrelsesmedlemmer er:

Rico Abildtrup, Lemvig-Nørlem
Næstformand
Tlf.: 4158-1392 
Mail: rico.lemvig@gmail.com

Michael Holbæk Bertelsen, Lemvig Øst
Tlf. 9789-1994, Mobiltlf. 5158-3951
Mail: nissum12@hotmail.com


Gunnar Lisby Kjær, Ramme-Lomborg
Tlf. 9788-9529, Mobiltlf. 4019-9529.
 Mail: glk@lisby-kjaer.dk


Mathias Østerby, Flynder
Tlf. 2264-5720
Mail: mathias_oesterby@Yahoo.dk


Svend Erik Højgaard, Møborg
Tlf. 2027-6910
Mail: doritogsvende@gmail.com


Asger Gyldenkærne, Bøvling-Nees
Tlf. 9788-5650
Mail: asgergyldenkaerne@gmail.com


Laila Knudsen, Klinkby
Tlf. 4029-0102
Mail: lailaknudsen@hotmail.com


Chris Olesen, Thyborøn-Harboøre
Tlf. 2212-6530
Mail: Chris.Olesen@lemvig.dk


Ulla Raundahl
Lemvigegnens Venstre
Tlf. 4177-9151
Mail: Ulla.Raundahl@gmail.com

Karl Anders Kvist
Lemvigegnens Venstre
Tlf. 4080-9967
Mail: KaKvist@gmail.com

Tage Rækby, Repræsentant i regionsbestyrelsen
Tlf. 9663-8000, Mobiltlf. 2330-7542, Mail: tage.raekby@tdcadsl.dk


Henrik Damgren, Næstformand i kredsbestyrelsen
Tlf. 2046-5928
Mail: henrik.damgren@mail.dk


Orla Jensen, Repræsentant i EU-udvalget for Vestjylland
Tlf. 6165-2088
Mail: orlajensen@mail.dk


Indberetning til Venstres Landsorganisation


Foreningsadministration:
Kasserer: Erik Vestergaard
Tlf. 9782-3150, Mobiltlf. 6128-8908. Mailadr.: evestergaard@hotmail.com

Medlemsadministrator: Chris Olesen
Tlf. 2212-6530, mailadr.:Chris.Olesen@lemvig.dk


Sekretær: Holger Kusk Mikkelsen
Tlf. 9782-3884  Mailadr.: HKM@mail.tdcadsl.dk


Link til naboforeningers hjemmesider:
Struer: struer.venstre.dk
Holstebro: holstebro.venstre.dk
Ringkøbing-Skjern: rs.venstre.dk